Učenci 6. do 9 razreda so se že ob začetku šolskega leta odpravili na kulturni dan.

V petek zgodaj zjutraj smo se odpravili proti gorenjskemu koncu Slovenije, natančneje Sorici. Vožnja je bila sicer daljša kot običajno, ampak učenci so bili ob prihodu polni energije. Gospod Gašper je pripravil zato zanimive delavnice, ki so trajale štiri šolske ure. Minile so kot bi mignil. Učenci so spoznali različne glasbene instrumente in se preizkusili v orkestrskem igranju. Sledila je likovna delavnica, kjer so, kot nekoč naš sloviti slikar Ivan Grohar, spoznavali osnove risanja. Nastale so prave male umetnine. Po končanih delavnicah smo se odpravili proti Ljubljani. Na Ljubljanskem gradu smo si ogledali razstavo Barbarstvo muk. Skozi igro krvnika in meščanke obtožene čarovništva smo spoznali krutosti preteklosti ter si ogledali mučilne naprave. Učenci so imeli eno uro prosto, kje so si lahko ogledali popoldanski utrip Ljubljane in njene znamenitosti v samem centru mesta. Preživeli smo čudovit dan, pa še vreme nam je bilo zelo naklonjeno.

IMG 6432 pIMG 6435pIMG 6437pIMG 6440pIMG 6442pIMG 6444pIMG 6446pIMG 6448pIMG 6463pIMG 6466pIMG 6469pIMG 6476pIMG 6484pp