V petek, 2. junija 2017, smo se učenci 6. razreda z učiteljicami, Jernejo Držaj, Mijo Penca Vehovec in Robertino Ladika Migalič, odpravili na zadnji naravoslovni dan v šolskem letu 2016/2017, na gozdno učno pot.

Dan dejavnosti se je začel ob 8.20, ko smo odšli proti Žežlju. Pri lovski koči smo imeli krajši postanek, saj smo bili izmučeni od hoje. Tu so se s predstavitvijo lipe začele naravoslovne vsebine dneva. Nato smo pot nadaljevali proti žeželjski cerkvi. Med potjo smo učenci predstavili vsak svojo rastlino (drevo, grm, …). Pri cerkvi smo imeli postanek za malico, a najbolj smo se razveselili sirovega in jabolčnega zavitka, ki so nam ga za poslastico prinesli tamkajšnji radodarni delavci. Po odmoru smo nadaljevali s predstavitvami, ki so se zaključile s predstavitvijo bršljana. Nato smo se odpravili proti šoli, kjer nas je pričakala učiteljica Marjetka Vesel, pri kateri smo rešili delovne liste, povezane z dnevom dejavnosti.

S tem se je končal naš naravoslovni dan, ki je bil zelo poučen in zabaven.

ŠE NEKAJ NAŠIH VTISOV

Dan se mi je zdel zabaven. (Maja Žalec)

V petek je bilo poučno, pa tudi zabavno. (Ines Glač)

Naravoslovni dan je bil zabaven, zanimiv, pa tudi poučen. (Lucija Bubek)