Naši sedmošolci so se tudi letošnje šolsko leto priključili projektu Rastem s knjigo. V ponedeljek, 5. 11., smo se odpravili v splošno knjižnico Črnomelj, kjer nas je prijazno sprejela knjižničarka Jožica Žunič. Tam so učenci  preživeli tri šolske ure. Seznanili so se s projektom, avtorico izbrane knjige ter si ogledali kratek predstavitveni film o knjigi. Nato so spoznali ureditev in postavitev gradiva v knjižnici ter se naučili iskati po programu Cobiss Opac.

Namen projekta, ki poteka že od leta 2006, je spodbujati dostopnost kakovostnega slovenskega mladinskega leposlovja ter promovirati domače ustvarjalce. S projektom bi radi mlade spodbudili k branju in obisku knjižnic. Vsak učenec je prejel knjigo Avtobus ob treh slovenske avtorice Nataše Konc Lorenzutti.