V petek, 5. februarja 2021, so si učenci preko spletnih učilnic ogledali virtualno proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku.

Šestošolka Ana Gašperič je čutno zapela slovensko himno pod mentorstvom Robertine Ladika Migalič. Osmošolka Lana Jurinič nam je prebrala misli o velikem pesniku, o slovenski narodni identiteti in o pomenu kulture, ki  jih je zbrala Mateja Medvešek Rjavec. Ob bližajočem prazniku je poslušalce nagovorila ravnateljica šole gospa Ines Žlogar. Sledil je “venček poezije”, ki so jo ob tej priložnosti pripravili učitelji OŠ Vinica. Za likovno podobo videoproslave so poskrbeli učenci izbirnega predmeta likovno snovanje pod mentorstvom Jasmine Strugar.

“Kultura je sestavljena iz čustev in besed. Smisel življenja pa lahko najdemo v eni sami besedi.”