V četrtek, 31.1.2019, je potekalo ekipno področno prvenstvo v badmintonu na OŠ Mirna, ki smo se ga udeležili tudi učenci OŠ Vinica. V kategoriji starejših učencev smo po dveh porazih z OŠ Žužemberk 1-4 in OŠ Loko 2-3 izpadli v skupini. Osvojili smo 7. mesto med desetimi osnovnimi šolami. Imeli smo zelo težko skupino, saj sta obe ekipi na koncu tekmovanja končali na prvih dveh mestih. OŠ Vinica so zastopali Vito Stegne, Luka Šneler, Tadeja Hudelja, Klara Mravinec in Klara Gašperič.

V kategoriji mlajših učencev smo v predtekmovalni skupini premagali OŠ Stopiče 3-2 ter izgubili z OŠ Dolenjske Toplice 2-3. Kot drugi smo se uvrstili v četrtfinale, kjer smo izgubili z OŠ Mirana Jarca 1-3. Tako smo osvojili 5. mesto med devetimi osnovnimi šolami. OŠ Vinica so zastopali Erik Kos, Matevž Hudak, Ana Kolbezen in Nika Kobetič.

Mentor: Robert Filak