V torek, 24. oktobra, je bilo na OŠ Loka v Črnomlju občinsko posamično prvenstvo v badmintonu, ki se ga je udeležila tudi OŠ Vinica. Tekmovalo je 53 učencev v štirih kategorijah. Najboljši rezultat iz OŠ Vinica je pri mlajših dečkih dosegel s 1. mestom Luka Šneler in postal občinski prvak. V isti kategoriji je Nejc Frankovič osvojil 4. mesto, Gal Kavšek 5. mesto in Klemen Peršič 9. mesto. Vsi štirje učenci obiskujejo 7. razred. Učenke 6. razreda so dosegle pri mlajših učenkah naslednje rezultate: Ana Kolbezen je osvojila 5. mesto, Tadeja Hudelja 9. mesto in Nika Kobetič 12. mesto. Pri starejših učenkah je Ajša Kavšek iz 9. razreda osvojila 2. mesto, v isti kategoriji in iz istega razreda pa Urška Hudak 8. mesto in Nika Mravinec 9. mesto. Med starejšimi učenci je Vito Stegne osvojil 3. mesto, Žan Mravinec 5. mesto in Vid Hudak 6. mesto. Vsi trije obiskujejo 8. razred. Učence že takoj po jesenskih počitnicah v sredo, 8. 11. 2017, v Mirni čaka področno posamično prvenstvo.

Mentor: Robert Filak