Strastni bralci smo končno pregnali viruse in bacile, ter se po bolehnem januarju srečali drugič v letošnjem šolskem letu. V ponedeljek, 10. februarja 2020, smo se v popoldanskem času srečali v šolski knjižnici. Pogovor je tekel o prebrani knjigi Vinka Möderndorferja Kit na plaži. Knjiga je bila leta 2016 vključena v projekt Rastem s knjigo in je dobitnica nagrade desetnica leta 2017.

Odlično zasnovana zgodba najstnice Nike in njenih prijateljev – sošolcev, ki se, kot smo se nekoč tudi mi odrasli, spopadajo s tegobami in problemi sodobnega časa (biti všečen, uspešen, priljubljen in sprejet). In kaj sploh pomeni biti normalen in kdo je normalen? Vrhunec zgodbe predstavlja razkrita Nikina skrivnost, ki se je sramuje in jo hkrati zelo boli. Skrivnost, ki vse spremeni in sproži verižno reakcijo bolečih dogodkov, ki vodijo v spoznanje in odrešitev ter celijo rane. Katera je ta skrivnost? No, za to pa boste morali prebrati knjigo. Udeležence je navdušila.

Pa prijetno branje.

Knjižničarka