V torek, 28. 3. 2017, smo imeli na naši šoli prav poseben dan. Obiskali so nas pripadniki slovenske vojske iz vojašnice Novo mesto in izvedli dogodek Konvoj SV 2017. Le ta se je najprej ustavil v Dragatušu, nato nadaljeval pot proti Vinici in nazadnje obiskal še učence iz OŠ Podzemelj.

Na igrišču šole so nam pripadniki SV predstavili poklic vojaka, ogledali smo si vojaško opremo, oborožitev in vozila, se preizkusili na otroškem vojaškem poligonu (učenci prve triade), se seznanili z osnovnimi vojaškimi vljudnostmi ter se učili osnov domoljubja z dvigom zastave in petjem himne.

Učenci 9. razreda so se preizkusili v kvizu s področja poznavanja slovenske zgodovine in bili pri tem zelo uspešni. Imeli so tudi priložnost pogovarjati se s pripadniki SV.

Obisk vojske je hitro minil in naš šolski dan zelo popestril.

Ines Žlogar