V sredo, 22. marca 2023, sta se devetošolki Ela in Sara M. odpravili v Črnomelj. Tam je v občinski stavbi potekalo srečanje Otroških parlamentov, ki so se ga udeležile tudi druge šole iz naše občine. Uvodoma je vse prisotne nagovoril župan Andrej Kavšek, ki je imel pravi motivacijski govor, poln življenjskih modrosti in resnic. Učenci so mu vneto prisluhnili in nato več kot uro in pol razpravljali o letošnji temi Duševno zdravje otrok in odraslih. Vsi prisotni smo se strinjali, da je potrebno za zadovoljno in uspešno življenje biti zvest sebi ter se truditi za lastno srečo.

Regijsko srečanje bo že v ponedeljek, 27. marca, na Osnovni šoli Grm v Novem mestu. Udeležila se ga bo tudi naša učenka Sara M. Želimo ji veliko uspeha.