V petek, 20. septembra 2019, smo se v Mokronogu udeležili zaključne prireditve projekta Kulturna šola, kjer smo prejeli priznanje o osvojenem nazivu “Kulturna šola” za obdobje 2019–2024.

V dopoldanskem času smo se udeležili delavnic, ki nam jih je pripravil organizator. V programu za mentorje Od zgodbe do knjige sta se predstavila avtorica Ida Mlakar Črnič in ilustrator Peter Škerl. Učenke so izrazno in likovno ustvarjale v delavnici Gibljiva skulptura.

Na slavnostnem zaključku v Upravno-kulturnem središču Mokronoga smo bili med 31-imi šolami deležni posebnega priznanja, saj je komisija na podlagi poslane dokumentacije preteklih let prepoznala OŠ Vinica kot posebej uspešno in zaupanja vredno institucijo, ki kulturi in kulturni vzgoji posveča izjemno pozornost, še zlasti pri izobraževanju mentorjev.

Priznanje nam veliko pomeni tako za pretekle dogodke na tem področju kot tudi odgovorno motivacijo za delo vnaprej.