Učenci tretje triade so v četrtek, 16. 9. 2021, razvijali kritično in ustvarjalno mišljenje iz področja arhitekture. Po uvodnem delu s predstavitvijo teme, kratkim predavanjem in pogovorom, so sledile delavnice s praktičnim in izkustvenim delom, ki so bile  prepletene z načelom trajnosti in skrbjo za okolje. Sedmošolci so spoznavali pionirje slovenske arhitekture, osmošolci krajinsko arhitekturo in devetošolci področje urbanizma in oblikovanja prostora. V delavnicah, ki so jih vodili študenti arhitekture, so osvajali kakovostne in zanimive postopke za razumevanje prostora, arhitekture in oblikovanja v okolju. Učenci so razvijali sposobnost timskega dela, medsebojne komunikacije in sodelovanja.

Izvedbo čudovitega tehniškega dne nam je omogočil Razvojno izobraževalni center Novo mesto.

Vodja TD: Marjetka Vesel