V torek, 13. 6. 2017, smo se učenci mladinskega pevskega zbora OŠ Vinica, že ob osmi uri zjutraj odpravili v Maribor na največji pevski dogodek v Sloveniji, Zborovski bum.

Dirigent letošnjega Zborovskega buma je bil Simon Krečič, povezovalec programa pa Milan Krapež.

Okoli 12. ure smo prispeli na stadion Ljudski vrt v Mariboru, kjer smo najprej pomalicali. Sledili sta dve vaji. Prva vaja je bila vaja združenih zborov s klavirjem in solisti, druga pa je bila generalka z opernim orkestrom SNG Maribor ter opernimi solisti SNG Maribor.

Ob 17. uri se je začel osrednji del Zborovskega buma 2017. Ob spremljavi opernega orkestra SNG Maribor in opernih solistov  je zapelo okrog 5500 otrok iz 182-ih šol. Dogodek je popestrila skupina Wildart, ki je letošnja zmagovalka šova Slovenija ima talent 2016.

Ob 18. uri smo se učenci iz OŠ Vinica in OŠ Komandanta Staneta Dragatuš odpravili proti domu. Na poti domov smo naredili krajši postanek v nakupovalnem središču Europark Maribor. Domov smo se vrnili v poznih večernih urah.

Dogodek mi je bil zelo zanimiv in bi ga rada čimprej ponovila.

Udeležbo na Zborovskem bumu 2017 sta nam omogočili Občina Črnomelj in Roberttours Robert Babič s. p..

Hvala jim!

Neža Žalec, 6. razred