Petošolci skupaj z razredničarko ter knjižničarko pridno berejo v projektu Naša mala knjižnica. Zaključili smo z branjem četrte knjige z naslovom Zeleni popotnik poljske avtorice Liliane Bardijewski.

»Stvorček živi v Stvorčiji, sivi deželi s sivim nebom, sivo reko in sivimi prebivalci. Toda nekega jutra, ko se Stvorček zbudi, se v vsej tej sivini nenadoma ne počuti več dobro … Njegove tačke so postale turkizno zelene! Gotovo nekje obstaja zelena dežela z zeleno reko, v kateri bo lahko zagledal svoj zeleni odsev, pomisli – in se odpravi na pot.«

Slikanica nas je navdušila ne samo z vsebino, ampak tudi s čarobnimi ilustracijami, ki vsebino odlično dopolnjujejo. Zato so se petošolci odločili, da se tudi sami preizkusijo in naslikajo del popotovanja po lastni predstavi. Nastali so čudoviti izdelki.

Če najdete čas, pa le preberite knjigo.

zapisala Barbara Stuhne Vuk