Kdo je zlati bralec oziroma zlata bralka?

To je nekdo, ki bere za bralno značko vseh devet let osnovne šole. Bere za sprostitev, za znanje in čarobno potovanje v svet besed in domišljije. Je nekdo, ki vztraja do konca in ne vrže puške v koruzo.

Naša zlata bralca, devetošolca Lana in Erik, sta v torek, 17. maja, odpotovala v kulturni dom Črnomelj. Tam je Knjižnica Črnomelj organizirala pogovor s pisateljem Primožem Suhadolčanom, nato pa je sledil ogled filma Košarkar naj bo 2. Gospod Primož je povedal, da je strasten bralec in je seveda veliko bral tudi v osnovnošolskih letih. Najraje med poukom (pod klopjo).

Iskrene čestitke našima zlatima bralcema in upamo, da se jim do konca šolskega leta pridruži še kakšen devetošolec ali devetošolka.