V torek, 28. maja 2024, je na stadionu Portoval v Novem mestu potekalo področno posamično šolsko športno tekmovanje v atletiki. Iz OŠ Vinica se je tekmovanja udeležilo devet učencev. Najboljši rezultat je dosegel učenec 8. razreda NIK CEMIČ, ki je pri suvanju krogle z 11.09 m osvojil 5. mesto pri starejših dečkih. Dober rezultat je dosegla tudi LANA MALENŠEK iz 9. razreda, ki je v teku na 60 m pri starejših deklicah osvojila 6. mesto s časom 8.82 sek. S tem časom je popravila svoj osebni in šolski rekord, ki ga je imela Nina Pavšič iz leta 2009 s časom 9.05 sek. Ostali rezultati naše šole:

9. mesto: MATIC VIDETIČ – skok v višino;

13. mesto: BETI LOVRIN – tek na 600m in KLEMENTINA ZALOKAR – met vorteksa;

15. mesto: NINA KOŽELJ – tek na 60m;

ANJA BOSANAC, EMA KOBE (štafeta 4x100m) in JAKOB ZALOKAR (skok v višino) svojega nastopa na tekmovanju niso dočakali zaradi neugodnih vremenskih razmer.

Mentor: Robert Filak