Pošteno že korakamo v novem šolskem letu, se učimo, ustvarjamo ter beremo. Minil je mesec poln aktivnosti v šolski knjižnici. Tema letošnjega praznovanja sovpada z razmerami in vzdušjem v svetu – želimo si mir in življenje v harmoniji.

Naši šolarji ter vrtčevski otroci iz skupine Balončki so poleg ur knjižnično-informacijskega znanja veliko brali ter ustvarjali in razmišljali o sobivanju z drugimi.

Prišli smo do spoznanja, da nam je v naši majhni deželici Sloveniji lepo in da živimo v miru in harmoniji. Seveda pa se mora vsak posameznik potruditi za dobre in prave odnose v družini, v šoli, med sosedi ter v širši družbi.

Nastali so čudoviti izdelki ter zapisi, ki so razstavljeni pred šolsko knjižnico. Le to so jesensko okrasile naše devetošolke, okostnjak pa je bil odličen promotor branja.

Prihajajo krajši dnevi in idealen čas za dobro knjigo in družinska druženja ob dobrih zgodbah.