V četrtek, 25. maja 2023 je na stadionu Portoval v Novem mestu potekalo področno posamično šolsko športno tekmovanje v atletiki. Iz OŠ Vinica se je tekmovanja udeležilo šest učencev. Najboljši rezultat je dosegel učenec 7. razreda MATIC VIDETIČ, ki je pri skoku v višino s preskočenimi 151 cm osvojil 1. mesto pri mlajših dečkih in s tem postal področni prvak. Prav tako je s preskočeno višino popravil svoj osebni in šolski rekord. Ta rezultat mu omogoča tudi dober nastop na državnem tekmovanju, ki bo 7. junija 2023 v Slovenski Bistrici.

V isti panogi je pri mlajših deklicah EVA MOHORIČ iz 6. razreda s preskočenimi 120 cm osvojila 12. mesto .  V teku na 300 metrov pri starejših deklicah je LANA MALENŠEK iz 8. razreda osvojila 9. mesto s časom 46.50 sek in popravila svoj osebni in šolski rekord. V isti panogi je pri starejših dečkih učenec 9. razreda TIM STEGNE osvojil 17. mesto s časom 43.20 sek in izboljšal svoj osebni in šolski rekord. ANŽE MIHELIČ in ŽAN SIMČIČ iz 9. razreda sta pri starejših dečkih v metu vorteksa z metom 50. 91 m in 45. 76 m osvojila 17. in 18. mesto.

Mentor: Robert Filak