V petek, 26. 1. 2024, smo si učenci od 5. do 9. razreda v KC Semič ogledali predstavo Prosto po Prešernu.

Pred predstavo smo prisluhnili kratkemu kulturnemu programom v počastitev kulturnega praznika. Program so pripravili učenci iz OŠ komandanta Staneta Dragatuš, OŠ Vinica, OŠ Podzemelj, OŠ Stari trg ob Kolpi in Glasbene šole Črnomelj. Sledil je ogled predstave Prosto po Prešernu, ki je nastala v koprodukciji Cankarjevega doma in Zavoda Margarete Schwarzwald. Našo šolo so zastopale učenke iz 5. razreda: Vita Vrbanac, Neja Čadonič, Daša Stegne in Mia Flajnik. Nastopile so z recitacijo ob spremljavi kitare. Za nastop jih je pripravila učiteljica Mihaela Romšek Lovrin (OŠ Vinica) in Tvrtko Sarić (GŠ Črnomelj).

Predstava je bila zelo zanimiva in drugačna od tistih, ki smo jih vajeni. Izvajalci so se sprehajali med občinstvom ter sodelovali z gledalci. Takšen način izvedbe nam je omogočil, da smo doživeli predstavo na bolj oseben način in se počutili bolj vpleteni v dogajanje. Upamo, da si bomo lahko še kdaj ogledali tako zanimivo predstavo.

Beti Lovrin, Ajda Živa Horvat in Ana Medved