V sklopu Tednov vseživljenjskega učenja smo se udeležili tudi osrednjega dogodka v Črnomlju, ki ga je organiziral ZIK Črnomelj – Parade učenja – Poklicijade.

V sredo, 22. maja 2024, smo z učenci 6. in 8. razreda izvedli tehniški dan z naslovom Predstavitve poklicev. Prvi dve šolski uri so preživeli na šoli in razdeljeni v tri skupine spoznavali poklic kuhar, učitelj in logist. Hvala kuharici Mateji, učiteljici Janji in Maticu Matkoviču iz podjetja SM Trans, ki so sodelovali pri izvedbi prvega dela tehniškega dne.
Nato so se učenci odpeljali v Črnomelj, kjer so se pridružili Poklicijadi 2024 v organizaciji Zik Črnomelj. Tudi na Gričku so bili razdeljeni v tri skupine in spoznali dodatnih 6 od 14 predstavljenih poklicev na stojnicah. Po zaključku vodenega ogleda pa so imeli učenci na razpolago še dodatnih 30 minut za ogled in spoznavanje preostalih poklicev po lastni želji.
Morda bo v naslednjih letih poklicna odločitev za marsikoga zato lažja.
Vsa pohvala organizatorju dogodka – Ziku Črnomelj.